Mimo niestabilnej sytuacji gospodarczej na świecie Bentley Motors odnotowuje zysk operacyjny na poziomie 398 milionów euro – to o 124% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Marka ustanowiła tym samym kolejny rekord w swojej historii.

Bentayga najchętniej kupowanym samochodem marki

Najlepiej sprzedającym się samochodem marki Bentley jest luksusowy SUV Bentayga. W pierwszych sześciu miesiącach 2022 roku dostarczono do klientów 2956 egzemplarzy tego modelu, co stanowi 40% całkowitej sprzedaży. Na drugim miejscu plasuje się Continental GT z 2441 egzemplarzami, a na trzecim sedan Flying Spur.

Model Continental GT Speed okazał się wielkim hitem w Europie i Wielkiej Brytanii. To właśnie dzięki niemu sprzedaż na Starym Kontynencie wzrosła o 33%. Najsilniejszym rynkiem dla marki wciąż pozostaje Ameryka, ale rynek chiński ma szansę na dobrą pozycję. W szybkim rozwoju blokuje go przedłużająca się blokada dostaw związana z pandemią Covid-19.

Zgodnie z nową strategią marki, brytyjski producent aktualizuje gamę samochodów, uwzględniając modele zelektryfikowane. Celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Projekt obejmuje rozplanowany na kolejne 10 lat program inwestycyjny o wartości 3 miliardów euro. Wśród założeń znajduje się produkcja nowych modeli samochodów oraz rozbudowa fabryki Pyms Lane w Crewe, w której powstają wszystkie modele samochodów.