Całkiem możliwe, że Nintendo Switch Pro jest jednym z najczęściej dyskutowanych produktów, który nawet nie istnieje. Pewne jest, że inżynierowie N pracują nad nową edycją, ale to w zasadzie wszystko, co wiadomo. Resztę dośpiewują sobie fani i media, nakręcając się kolejnymi plotkami.

Najnowszy komunikat Nintendo w zasadzie przesądza los nowej konsoli i wszystkich innych urządzeń oraz dodatków, o jakich marzyliście. Firma ogłosiła, że nie planuje wypuszczać nowego sprzętu w tym roku. Tak więc pożegnajcie się z planami kupna Switch Pro w najbliższym czasie i oczekujcie nowych plotek i spekulacji na temat kolejnego terminu premiery.

Nintendo Switch Pro znowu później

Nintendo ogłosiło w tym tygodniu kwartalne wyniki finansowe. Firma nie planuje wypuszczać nowego sprzętu w bieżącym roku finansowym, kończącym się w marcu 2023. Trzeba przyznać, że ma ku temu solidne powody i decyzja wydaje się bardzo rozsądna i wynikająca z chłodnej kalkulacji.

Nintendo zanotowało lekki spadek w kwartale ze względu na problemy z łańcuchem dostaw, co doprowadziło do spadku sprzedaży Nintendo Switch. Mimo to, ich konsola przekroczyła już 111 milionów sprzedanych jednostek, a Nintendo spodziewa się, że jej popularność będzie nadal trwała i do końca roku sprzeda się kolejnych 21 milionów sztuk.

Biorąc pod uwagę ciągłe problemy z dostawami i z dostępnością podzespołów, wstrzymanie się przez Nintendo z nowym sprzętem może być właściwym posunięciem. Poza tym Switch wciąż ma w sobie mnóstwo życia, a kilka aktualnych hitów bez problemu „sprzedaje" tę konsolę. Wystarczy wspomnieć o tylko kilku grach, jak choćby: Splatoon 3, Bayonetta 3, Metroid Prime 4, Zelda: Breath of the Wild i Mario, żeby mieć pewność, że handheld Nintendo ma się świetnie.