Pierwsze z nich to Tone Free T90, które stają się flagowym zestawem. Nadal mają charakterystyczne, zabijające bakterie etui ładujące UVnano. Podobnie jak poprzedniczki Tone Free FP9, obudowa może również pełnić funkcję nadajnika Bluetooth, umożliwiając podłączenie kabla aux do urządzeń, które mogą nie mieć łączności bezprzewodowej – takich jak bieżnia – i nadal używać słuchawek jak zwykle.

Zgodnie z komunikatem prasowym LG, T90 z redukcją szumów mają „nową strukturę wewnętrzną z większymi przetwornikami, która pomaga generować głębsze, bardziej satysfakcjonujące basy". Jednak bardziej interesujące jest to, że obsługują Dolby Head Tracking.

Oto jak LG opisuje to doświadczenie:

Dolby Head Tracking ponownie kalibruje dźwięk, gdy użytkownicy poruszają głowami, aby uzyskać bardziej naturalne wrażenia dźwiękowe. Słuchacze poczują się jak w centrum sceny i doświadczą zupełnie nowego poziomu zanurzenia w dźwięku, niezależnie od tego, czy słuchają muzyki, oglądają filmy, cieszą się ulubionymi serialami lub grają w gry wideo.

LG twierdzi, że „T90 to pierwsze bezprzewodowe słuchawki douszne wyposażone w wirtualizator dźwięku zaprojektowany przez Dolby specjalnie dla słuchawek dousznych", który zapewnia lepsze zanurzenie i wymiarowość dźwięku. Słuchawki douszne AirPods i Beats firmy Apple już są wyposażone w tę technologię, podobnie jak Galaxy Buds Pro, Buds 2 i Buds Live firmy Samsung. Google planuje dodać tę samą funkcję do swojego Pixel Buds Pro jeszcze w tym roku. We wszystkich przypadkach dźwięk zmienia się, gdy użytkownik porusza głową.

Słuchawki douszne T90 zapewniają do 9 godzin pracy na baterii (z wyłączonym adaptacyjnym ANC) plus kolejne 18 godzin z etui ładującego.

LG kokietuje również usportowionych użytkowników. To właśnie z myślą o nich powstały słuchawki douszne Tone Free Fit (TF8). Podobnie jak inne modele skoncentrowane na treningu, mają miękkie, silikonowe wkłądki, które zapewniają bezpieczne pozostawanie w uszach nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Cechują się klasą wodoodporności IPX7, co stanowi krok w stosunku do IPX4 w T90 i zawierają hybrydowy ANC. Żywotność baterii jest również nieco wyższa, do 10 godzin ciągłego odtwarzania.

Najnowsze słuchawki douszne LG z dźwiękiem przestrzennym śledzącym ruchy głowy

Producent słuchawek niestety nie ogłosił cen dla żadnego z modeli słuchawek dousznych, ale wiadomo, że w obu wypadkach premiera jest planowana na wrzesień.