Anglojęzyczna wersja „Pokémon: Kroniki Arceusa" będzie miała premierę na pokazie podczas Mistrzostw Świata Pokémon 2022 w Londynie. Później serial trafi na platformę Netflix i będzie na niej dostępny od 23 września 2022 roku.

Wizyta w regionie Sinnoh zamienia się w przygodę, podczas której Ash, Pikachu i przyjaciele grają o wysoką stawkę, łącząc siły z potężnymi Pokémonami, by stawić czoła nadciągającemu zagrożeniu.

Animowana seria "Pokémon: Kroniki Arceusa" na Netflix

Gdy Ash, Goh i Dawn otrzymują tajemniczą wiadomość od Mitycznego Pokémona Arceusa, spotykają się z Brockiem i udają się na Górę Coronet, aby zbadać tę sprawę. Tam znajdują szalejącego Heatrana i dowódców Drużyny Galactic, którzy - zdeterminowani, by odnaleźć zaginionego przywódcę - otwierają międzywymiarową bramę.

Mając po swojej stronie trio Legendarnych Pokémonów i Czempionkę regionu Sinnoh, Cynthię, nasi bohaterowie otrzymują ogromną pomoc, lecz będą musieli zrobić wszystko, co w ich mocy, by ocalić Sinnoh przed zniszczeniem!

W oczekiwaniu na premierę „Pokémon: Kroniki Arceusa", Pokémon Company International opublikowało zapowiedź nadchodzącej specjalnej animowanej serii, prezentując pierwsze zdjęcia i oficjalne streszczenie oraz zwiastun.