Premiera jest zaskoczeniem, zwłaszcza że sam Musk zapowiedział w styczniu, że jego firma nie wprowadzi w tym roku do sprzedaży żadnych nowych pojazdów. Sugerowało to, że ciężarówka pojawi się najszybciej w 2023 roku.

Jednak 10 sierpnia, Musk opublikował tweeta, w którym zaktualizował datę premiery. Post zawierał również potwierdzenie, że Tesla planuje rozpocząć wysyłkę długo oczekiwanego Cybertrucka w 2023 roku, ale niestety nie podając bliższych szczegółów.

Tesla nigdy nie ogłosiła nazw firm zainteresowanych zakupem ciężarówek, ale tzw. dobrze poinformowane osoby wspominają o: Walmart, FedEx, DHL, United Parcel Service i Anheuser-Busch. Jeśli faktycznie tak jest, to trzeba im oddać, że wykazują się sporym zaufaniem i cierpliwością, ponieważ premiera elektrycznych ciężarówek była już wielokrotnie przekładana i ma spore opóźnienie. Wystarczy przypomnieć, że ich zapowiedź nastąpiła pięć lat temu.

Tesla Semi ma elegancki wygląd i może osiągnąć od zera do 100 km/h w 20 sekund, gdy jest załadowana do maksymalnego poziomu ładowności. Wyposażono ją w cztery niezależne silniki zapewniające maksymalną moc i przyspieszenie, co według Tesli skutkuje niskimi kosztami energii w przeliczeniu na kilometr.

Elektryczna ciężarówka Semi jeszcze w tym roku

W 2019 roku prototyp Semi został zauważony podczas transportu nowych samochodów wzdłuż autostrady w Kalifornii, co wydawało się wczesnym testem drogowym pojazdu. Natomiast w zeszłym roku Tesla opublikowała film pokazujący, jak ciężarówka jeździ na torze testowym obok fabryki we Fremont w Kalifornii.

Zapowiedź wcześniejszej premiery dotyczy ciężarówki o zasięgu 800 km, którą wyceniono na 180 tys. dolarów. W planach jest jeszcze model o zasięgu niespełna 500 km i wycenionej na 150 tys. dolarów.