Specjalistyczne biurka do pracy istnieją już od dawna, a podnoszenie i opuszczanie blatu nie jest niczym szokującym. Jednak innowacją Lumina jest możliwość zaprogramowania regulacji wysokości, co zmusi użytkownika do regularnych zmian pozycji, a w rezultacie zadba o jego kondycję i zdrowie.

Oznacza to, że można ustawić harmonogram podnoszenia i opuszczania tego inteligentnego biurka, aby zachęcić do pracy w pozycji stojącej, jednocześnie upewniając się, że nie przesadzamy i nie obciążamy pleców. Oprogramowanie Lumina dla systemów Windows i Mac umożliwia zaprogramowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia. Zakres ma wyokość od 76 do 119 centymetrów.

Inteligentne biurko z wbudowanym ekranem OLED

Wszystko to jest naprawdę cudowne, ale to, co jest najbardziej niezwykłe i interesujące w Lumina Desk, to wbudowany ekran. Jasny wyświetlacz OLED jest osadzony w powierzchni biurka, a Lumina nie skąpiła specyfikacji.

Inteligentne biurko z wbudowanym ekranem OLED wygląda kosmicznieInteligentne biurko z wbudowanym ekranem OLED wygląda kosmicznie Fot. Lumina Desk

Ma maksymalną jasność 1200 nitów, jest odporny na zarysowania i nie da się na nim zostawić odcisków palców. 24-calowy wyświetlacz jest wyśrodkowany, z odrobiną miejsca z przodu i z tyłu na klawiaturę i monitor. Ekran nie obsługuje dotyku, aby uniknąć przypadkowej interakcji przedmiotów na biurku z ekranem.

Powierzchnia biurka ma ponad 152 cm długości i 76 cm głębokości. Na Lumina Desk będzie można instalować aplikacje, takie jak Kalendarz Google, Slack, Spotify i inne.

Jakby tego było mało, Lumina Desk jest bezprzewodową ładowarką i to na całej powierzchni. Dodatkowo wyposażono je w 6 gniazdek zasilających i 6 gniazd USB-C w ukrytym panelu z tyłu. Porty USB-C mogą dostarczać łącznie 120 watów mocy i do 30 watów do każdego pojedynczego portu. Ładowanie bezprzewodowe obsługuje dwa urządzenia kompatybilne z Qi, dostarczając do 100 watów do każdego.

Trzeba przyznać, że jest to jedna z ciekawszych konstrukcji inteligentnych biurek, jakie pojawiły się ostatnio na rynku. Lumina nie ujawniła jeszcze informacji o cenach, ale przyjmuje rezerwacje, więc możecie być jednymi z pierwszych, którzy otrzymają Lumina Desk.