Przed debiutem serialu „Andor", który zaplanowano na 21 września, Disney przywróci do kin film „Łotr 1. Gwiezdne wojny – Historie". To widowisko z 2016 roku powróci na ekrany IMAX w USA 26 sierpnia, a przy okazji promowany będzie nowy serial. Widzowie zobaczą na wielkich ekranach zwiastun „Andor" w rozszerzonej formie. Tak czy inaczej, ponowne wydanie „Łotr 1" da fanom Gwiezdnych Wojen szansę na ponowne obejrzenie filmu, zanim Diego Luna powtórzy swoją rolę Cassiana w serialu „Andor".

Fabuła serialu rozgrywa się pięć lat przed wydarzeniami, które poznaliśmy dzięki „Łotr 1" i opowiada historię powstania buntu. Disney reklamuje serial jako thriller szpiegowski.

Diego Luna nie jest jedynym aktorem powracającym do serii. Genevieve O'Reilly i Forest Whitaker ponownie wcielą się w Mon Mothmę i Saw Gerrerę. Serial miał pierwotnie zadebiutować 31 sierpnia, ale Disney odsunął go, aby dać więcej czasu „She-Hulk: Attorney at Law" na znalezienie publiczności. Pierwsze trzy odcinki „Andor" zadebiutują jednocześnie, a kolejne odcinki będą dostępne w każdą środę.

"Łotr 1" powróci do kin IMAX przed debiutem "Andor"

„Łotr 1" jest powszechnie uważany za jeden z lepszych filmów, które wyszły z ery Gwiezdnych Wojen Disneya. Film zarobił ponad miliard dolarów podczas swojego pierwotnego obiegu kinowego, a nawet zdobył dwa Oskary. Ponieważ premiera jest ograniczona terytorialnie, to polskim widzom pozostało jedynie przypomnieć go sobie za pośrednictwem serwisu Disney+.