Temat kłopotów finansowych Warner Bros. Discovery jest znany od dawna. Przy okazji raportu finansowego za kolejny kwartał dowiedzieliśmy się, że są to aż 53 mld dolarów. Nic więc dziwnego, że gigant szuka sposobów, żeby zaoszczędzić. Ostatnio mocno obrywa się serwisom streamingowym i ponownie to HBO i HBO Max poniosą spore straty w procesie ratowania firmy. Jak podaje Deadline, stracą one 70 pracowników.

Zwolnienia stanowią około 14 procent pracowników w obu dywizjach. Zespół zajmujący się dokumentalnymi produkcjami w HBO Max jest zmniejszany, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę napływ programów dokumentalnych ze strony Discovery. Kierownictwo uważa, że w związku z tym w HBO Max nie musi istnieć odrębny dział odpowiedzialny za filmy i seriale tego typu.

Warner walczy o przetrwanie

Widać też, że filmy i seriale dla dzieci spadają nisko na liście priorytetów HBO Max. Jak donosi, Variety dokonano cięć kadrowych w dziale oryginalnych rodzinnych filmów aktorskich.

Chociaż od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że w ramach cięć budżetowych i zmieniających się strategii, topór spadnie na wiele oryginalnych produkcji HBO Max to na razie tak nie jest. Serwis rozszerza swoją bibliotekę produkcji oryginalnych, aczkolwiek z mniejszą liczbą projektów rodzinnych. W związku z cięciami nie zostały anulowane żadne otwarte projekty.

Wiadomo też, że znacznie zmniejszono liczebność międzynarodowych zespołów HBO Max. Dotknęło to także działu zajmującego się nabywaniem treści stron trzecich. Mówi się także, że to nie koniec cięć i wkrótce dotknął one także innych dywizji.

WarnerMedia i Discovery połączyły się w kwietniu, tworząc Warner Bros. Discovery. Próba obniżenia kosztów rozpoczęła się szybko, a firma ogłosiła, że zamknie CNN+ zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu usługi przesyłania strumieniowego. W przyszłym roku firma połączy HBO Max i Discovery+ w jedną platformę. Nie jest jeszcze jasne, jak będzie się nazywać zunifikowana usługa przesyłania strumieniowego. W tej sprawie pojawiają się rozmaite pogłoski. Z jednych wynika, że może zachować nazwę HBO Max, a z innych wynika, że może po prostu nazywać się „Max".