We wtorek, na konferencji prasowej Gamescom Opening Night Live, Sony zaprezentowało kontroler DualSense Edge — nowy pad do konsoli PlayStation 5, który odpowiada kontrolerowi Microsoft Xbox Elite. Zapowiada się naprawdę konkretny, wysokiej klasy sprzęt, oferujący znacznie więcej opcji niż standardowy kontroler.

Microsoft wypuścił kontroler Xbox One Elite w 2015 roku. Kontroler w cenie premium pozwala graczom dostosować jego styl i ustawienia do własnych potrzeb i preferencji, żeby rozgrywka była maksymalnie komfortowa.

Sony zaprezentowało DualSense Edge

Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji towarzyszącej, aby ponownie przypisać przyciski i dostosować czułość drążków. Można nawet ustawić dodatkowe spusty w taki sposób, aby aktywowały się przy delikatnym nacisku. Skraca to zdecydowanie czas reakcji i pomaga w szybkich grach. Kontroler jest również wyposażony w cztery wymienne tylne łopatki dla dodatkowych funkcji, trzy wymienne drążki w różnych stylach i dwa wymienne D-pady. Wszystkie te cechy uzupełnia wyższa jakość wykonania, przedłużająca żywotność kontrolera.

Sony przez wiele lat nie zapewniało podobnego wyboru właścicielom PlayStation i gracze musieli korzystać z rozwiązań firm zewnętrznych.

DualSense Edge obiecuje wiele takich samych funkcji jak Elite, w tym regulowane przyciski, drążki, wyzwalacze i nowe przyciski z tyłu. Podobnie jak Elite, Edge pozwala użytkownikom zamieniać drążki i przyciski. Jednak Edge ma tylko dwa tylne przyciski, w porównaniu do czterech wioseł Elite.

Posiadając Edge, będziemy mogli tworzyć i zapisywać oddzielne profile gier. Przycisk „Fn" pozwoli graczom szybko przełączać się między profilami, uzyskać dostęp do menu dostosowywania i testować ustawienia podczas rozgrywki.

Sony twierdzi, że poda datę premiery Edge'a w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale nie wspomniało ani słowem o cenie.