Swego czasu Marvel Studios opracowało zaplanowany na dziesięć lat terminarz produkcji filmów ze swoimi bohaterami. Niedawno okazało się, że DC Comics najwyraźniej uznało ten pomysł za godny naśladowania i poszło drogą konkurencyjnego uniwersum.

Niestety przełożyło się to na gigantyczne opóźnienia premier dwóch najbardziej oczekiwanych filmów. Mowa tu o kontynuacjach znanych widowski - „Aquaman 2" i „Shazam 2". Najbardziej ucierpiał „Aquaman", gdyż drugą część jego przygód będzie można podziwiać dopiero w grudniu przyszłego roku. Natomiast „Shazam 2" wbrew poprzednim zapowiedziom nie pojawi się w kinach w tym roku, a mówi się raczej o marcu 2023.

O opóźnieniach poinformował serwis Deadline, który przekazał nawet szczegółowe daty przesuniętych na później premier. Z opublikowanych informacji wynika, że „Aquaman2" jest przesunięty na 25 grudnia 2023 roku, a „Shazam! Gniew Bogów" wskakuje w jego miejsce, czyli pojawi się w kinach 17 marca. Warto też dodać, że nie zmieniły się daty premier filmów „Flash" i „Blue Beetle".

„Aquaman 2" i „Shazam 2" dopiero w przyszłym roku

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. ma w planach kilka premier kinowych. I tak: „House Party" w reżyserii Calmatica trafi do kin 9 grudnia bieżącego roku, „Evil Dead Rise" zadebiutuje 21 kwietnia 2023 roku, a „Zakonnica 2" zawita na ekrany 8 września 2023.

Premiery filmów DC Comics:

„Black Adam" – 21 października 2022

„Shazam! Gniew Bogów" – 17 marca 2023

„Flash" – 23 czerwca 2023

„Blue Beetle" – 18 sierpnia 2023

„Aquaman i Zaginione Królestwo" – 25 grudnia 2023