HBO przedstawiło pierwszą zapowiedź filmową nadchodzącego serialu, który powstaje na kanwie scenariusza jednaj z najbardziej znanych gier wideo. Zwiastun „The Last of Us" trafił do większej kompilacji, będącej zapowiedzią produkcji przygotowywanych przez HBO.

Chociaż zapowiedź trwa jedynie 20 sekund to mocno pobudziła zmysły fanów wyczekujących na tę premierę. Możemy w niej oglądać Pedro Pascala jako Joela i Bellę Ramsey w roli Ellie. Pojawiają się także Nick Offerman jako Bill i Nico Parker jako córka Joela, Sarah.

Serial „The Last of Us" dopiero w przyszłym roku

Naughty Dog ogłosiło adaptację serii z HBO, PlayStation Productions i twórcą serii Czarnobyl, Craigiem Mazinem na początku 2020 roku, na początku pandemii. Serial będzie on oparty na wydarzeniach z pierwszej części gry, skupiając się na próbie przeprawie Joela i Ellie przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone.

Nad serialem HBO pracuje również Neil Druckmann, który był odpowiedzialny za fabułę i rozwój postaci w grze. Serial miał zadebiutować w 2022 roku, ale jego premiera została nieoczekiwanie przesunięta na przyszły rok. Serial „The Last of Us" ma składać się z 10 odcinków.

„The Last of Us" wystartowało na PlayStation 3 w 2013 roku, zanim trafiło na PS4 w następnym roku. Od tego czasu zyskała miano kultowej produkcji konsolowej i doczekała się kontynuacji. W serwisie Metacritic zdobyła 95 punktów i w pełni zasłużoną odznakę „must-play". Remake gry, „The Last of Us Part I", trafi 2 września na PlayStation 5 i ostatecznie także na PC.