Tom Hanks wrócił ostatnio do jednej ze swoich pasji, którą jest tworzenie aplikacji na urządzenia Apple. Tym razem spod jego rąk wyszła gra trivia, która jest skarbnicą ciekawostek z wielu dziedzin.

Tom Hanks, z pomocą dewelopera BlueLine Studios, stworzył grę Hanx101 Trivia. Jest to nie tylko pierwsza gra Hanksa, ale będzie to jedyny jak dotąd tytuł ciekawostkowy w Apple Arcade. Zawiera ona pytania z kilku kategorii, w tym historii, matematyki, geografii i jedzenia. Grający może ustanawiać własne rekordy lub zmierzyć się z innymi graczami w bezpośrednich pojedynkach czy też rozgrywkach drużynowych. Tytuł zadebiutuje 2 września.

To nie pierwszy raz, kiedy Hanks pracował nad aplikacją na urządzenia Apple. W 2014 roku zadebiutował Hanx Writer, edytor tekstu, wzorowany na maszynie do pisania, który stał się hitem na iPadzie.

Przy okazji warto przypomnieć, że Tom Hanks jest mocno związany z Apple. Jego firma - Playtone - zajmująca się produkcjami filmowymi ma podpisaną umowę na wyłączność z gigantem streamingowym. Filmy Hanksa - Greyhound i Finch to oryginalne produkcje dostępne tylko na Apple TV+.

Skoro już mowa o Apple Arcade, to w najbliższym czasie pojawi się tam kilka innych ciekawie zapowiadających się produkcji. Jedną z nich jest Gris+, zaktualizowana wersja wspaniałego hitu niezależnego. Firma Apple uznała ją za najlepszą grę roku na komputery Mac w konkursie App Store w 2019 r. i nazwała ją „arcydziełem wizualizacji i klimatycznego opowiadania historii". Abonenci Apple Arcade mogą w nią grać od 30 września.

Tom Hanks zrobił gręTom Hanks zrobił grę Fot. BlueLine Studios

Oprócz tego będzie okazja, żeby wypróbować zręcznościową wyścigówkę Horizon Chase 2 (9 września) oraz Garden Tails: Match and Grow, nową układankę typu „dopasuj trzy" od studia Two Dots PlayDots (16 września). Farmside dołączy do Apple Arcade 23 września, podobnie jak doskonale znane Shovel Knight i Shovel Knight Dig.