Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to najdroższa produkcja Amazona. Serwis streamingowy nie żałował pieniędzy ani na produkcję, ani na promocję. Jego najnowsza produkcja ma nie tylko zachwycić wybrednych fanów prozy Tolkiena i fanów widowisk Jacksona, ale także rywalizować z prequelem Gry o tron, który niedawno zadebiutował na HBO Max.

Emocje przedpremierowe były tak mocne, że fani analizowali nawet finałowy zwiastun i na jego podstawie wydawali wiele ocen. Opinie były różne od krytyki do uwielbienia. Najbardziej dostało się efektom specjalnym, które jak wiadomo, kosztowały fortunę, ale nie przypadły do gustów wielu ludziom. Chwalone natomiast były postacie.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy budzi wielkie emocje

Na dwa dni przed premierą można było już publikować recenzje, a więc wielu krytyków dało upust swoim opiniom po obejrzeniu dwóch pierwszych odcinków.

Ogólnie rzecz biorąc, serial zbiera pozytywne oceny, chociaż nie brakuje także sporej krytyki. W serwisie Rotten Tomatoes 87% recenzji jest pozytywnych, zaś w Metacritic średnia utrzymuje się na poziomie 71/100, ale jest sporo bardzo niskich ocen.

Od samego początku pewne było, że Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy nie będą serialem dla każdego i stąd pewnie bardzo zróżnicowany odbiór. Do tego dochodzi nieuniknione porównywanie do kinowych perełek Petera Jacksona. Wszyscy podkreślają, że pierwsze odcinki rozkręcają się nieśpiesznie, tak żeby każdy miał czas oswoić się ze światem i postaciami pojawiającymi się na ekranie. W najlepszym położeniu są z pewnością fani trylogii Jacksona, gdyż od razu poczują klimat i dadzą się porwać magii widowiska. Krytycy chwalą troskę o szczegóły, które świadczą o solidnym podejściu do pracy całej ekipy pracującej nad serialem. Mówiąc krótko, powinien się on spodobać fanom fantasy.

Amazon wydał na produkcję Władcy Pierścieni aż 465 milionów dolarów i to widać – efekty specjalne, kostiumy i dekoracje są na znakomitym poziomie i mogą z powodzeniem rywalizować z kinowym poprzednikiem.

Wielkie pochwały płyną także pod adresem scenariusza, ciekawej, angażującej widza akcji oraz gry Morfydd Clark, która znakomicie spisała się w roli pierwszoplanowej Galadrieli.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy mają premierę 2 września. Na start otrzymamy aż dwa odcinki, a kolejne mają się pojawiać każdego piątku. Na pierwszy sezon składa się 10 epizodów.