Widzowie mogą aktualnie podziwiać trzy odcinki Gry o Tron: Ród smoka, a walcząc o fanów fantasy, HBO Max postanowiło udostępnić pierwszy odcinek za darmo. Ma nadzieję, że przyciągnie w ten sposób więcej ludzi przed telewizory i chętniej będą oglądali sagę o Targarienach niż serial Władca Pierścieni od konkurencyjnego Amazon Prime.

Wygląda na to, że obrana strategia przynosi rezultaty. Pierwszy odcinek Gry o Tron: Ród smoka ustanowił rekord oglądalności na HBO i HBO Max. Okazało się nawet, że serialowi bardzo mocno dopinguje Henry Cavill, który ma ochotę na rolę w drugim sezonie.

Krążą dość wiarygodne pogłoski, że Cavill zaczął mocno działać w sprawie swojego angażu w serialu HBO. Szczęśliwie dla niego już niedługo kończą się zdjęcia do trzeciego sezonu Wiedźmina. Jeśli plotki okażą się prawdziwe, Henry Cavill zaliczyłby występ w dwóch z trzech najważniejszych produkcji fantasy ostatnich czasów.

Informację o staraniach serialowego Wiedźmina podał scooper Daniel Richtman, czyli znane i wiarygodne źródło doniesień o popularnych produkcjach. Według jego informacji Henry Cavill, na poważnie stara się zaliczyć również swój udział w Rodzie smoka. Niestety żadne szczegóły nie są znane i Richtman zdradził jedynie, że aktor przygląda się potencjalnym rolom dla siebie. Nie wiadomo, czy aktor kontaktował się już z twórcami serialu.

Cavill rzeczywiście może skorzystać z okazji, aby pojawić się na planie drugiego sezonu Rodu smoka. Będzie miał dość długie okienko pomiędzy zdjęciami do kolejnych sezonów Wiedźmina, a więc może je spożytkować, żeby pojawić się w serialu HBO.