Do premiery pierwszego rozszerzenia fabularnego Cyberpunk 2077 jest jeszcze daleko, gdyż zaplanowano ją na przyszły rok. Jednak już dzisiaj wiadomo, że zostało ono wykastrowane z obsługi konsol poprzedniej generacji, co z pewnością spowoduje wściekłość ludzi, którzy zakupili grę i cierpliwie czekali. Jednak z punktu widzenia CDPR ma to sens.

CD Projekt Red opublikował jednominutowy zwiastun pierwszego fabularnego dodatku do gry Cyberpunk 2077. Nosi on tytuł Phantom Liberty. Sam film został skonstruowany w taki sposób, że nie zdradza wiele z fabuły. Dowiadujemy się, że V składa przysięgę, by służyć „Nowym Stanom Zjednoczonym Ameryki", a Johnny Silverhand uważa to za „zły pomysł".

Dodatek do Cyberpunk 2077 nie jest kompatybilny z PS4 ani Xbox One

Krótki opis na YouTube sugeruje, że Phantom Liberty to rozszerzenie w klimacie szpiegowskiego thrillera, którego akcja toczy się w zupełnie nowej dzielnicy Night City. Dzięki temu gracze otrzymują nową historię i misje oraz całą niezbadaną część mapy.

Phantom Liberty będzie dostępny tylko na PS5, XBSX, PC i Stadia. Warto zauważyć, że konsole PlayStation 4 i Xbox One są nieobecne na liście na zwiastunie. Co ciekawe CDPR nie wspomniał o tym, kiedy po raz pierwszy ujawnił dodatek w kwietniu.

W momencie premiery CP2077 był całkowicie niegrywalny na konsolach ostatniej generacji. Studio ciężko pracowało, aby wprowadzić poprawki, które miały sprawić, żeby wersje na PS4 i Xbone działały znośnie. Jednak wygląda na to, że masa pracy i ryzyko niepowodzenia DLC spowodowało, że polskie studio uznało, że nie ma sensu ponosić tak wielkich kosztów i zdecydowało się tylko na najnowsze konsole.

Pierwszy dodatek do gry czeka na publikację już ponad dwa lata. Porzucenie komplikacji związanych z tworzeniem wersji wolnej od błędów na starsze konsole jest prawdopodobnie w najlepszym interesie CDPR. Wyraźnie widać, że temat jest niezwykle trudna do ogarnięcia. Polski deweloper już odpokutował swoje w związku z nieudaną premierą i nie ma zamiaru powtórzyć tej wpadki w przypadku pierwszego dodatku.