Była dziewczyna Elona Muska postanowiła nieco zarobić na swojej znajomości z najbogatszym człowiekiem świata, wystawiając na sprzedaż pamiątki, jakie zostały jej po studenckim związku z miliarderem. Należące do Jennifer Gwynne przedmioty można kupić za pośrednictwem domu aukcyjnego RR Auctions i choć trudno uwierzyć, że kogoś mogą interesować m.in. amatorskie fotografie, które na dodatek można właśnie za darmo zobaczyć w sieci, to cieszą się one dużą popularnością. 

Takiego Elona Muska nie znamy

Jennifer Gwynne i Elon Musk zaczęli się spotykać w 1994 roku podczas studiów na  University of Pennsylvania, ale niedługo później przyszły miliarder przeniósł się do Stanford, żeby zrobić doktorat - szybko wprawdzie zrezygnował, żeby założyć swój pierwszy startup o nazwie Zip2, ale związek nie przetrwał. 

Zostało po nim jednak co najmniej 18 zdjęć, na których możemy oglądać młodziutkiego Elona Muska, kartka urodzinowa oraz naszyjnik podarowany kobiecie z okazji urodzin - wszystko trafiło właśnie na aukcję. Największym zainteresowaniem cieszy się kartka, na której widnieją proste życzenia „Wszystkiego najlepszego, Jennifer (aka, Boo-Boo), Kocham, Elon", bo najwyższa oferta to 10 tysięcy dolarów.

Zdecydowanie cenniejszy wydaje się jednak sam naszyjnik, który Elon Musk podarował ówczesnej ukochanej, bo mowa o złotej biżuterii ze szmaragdem, pochodzącym z zambijskiej kopalni należącej do jego ojca Errola - w tym przypadku najwyższa oferta to 5999 USD. 

Kiedy pojechaliśmy odwiedzić matkę Elona w Toronto podczas przerwy świątecznej w 1994 roku, Elon dał mi zarówno mały liścik „miłość, miłość, miłość", jak i naszyjnik. Jego mama miała kilka takich naszyjników w skrzynce w swojej sypialni, a Elon powiedział mi, że pochodzą one z kopalni szmaragdów jego ojca w Południowej Afryce - tłumaczy Gwynne. 

Wszystkie przedmioty można licytować do 15 września, więc fani Elona Muska mają jeszcze 3 dni, by zainwestować w pamiątki po miliarderze.