Na początku roku pojawił się pierwszy film z God of War: Ragnarok, w którym oglądaliśmy ojca i syna w poszukiwaniu Tyra, boga wojny z mitologii nordyckiej. Tym razem widzimy dalszy ciąg ich przygody.

Historia jest bardzo złożona, Kratos tym razem podąża śladami swojego syna, a ten kilka razy wyciąga go z opresji. Razem określą, czy są związani losem i przepowiednią, czy też stworzą własne przeznaczenie. Akcja jest niezmiernie dynamiczna, szybka walka okraszona jest mnóstwem oszałamiających efektów specjalnych. Kratos walczy, dzierżąc znajomo wyglądające bronie: Ostrza Chaosu i Topór Lewiatana.

 

Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z godnym następcą God of War z 2018 roku. Jednak jeśli to wam nie wystarczy, to Sony kusi również kontrolerem do PlayStation 5 przygotowanym specjalnie na premierę tej gry. Będzie to krótka, limitowana edycja tego pada, a więc pewnie niełatwo będzie go kupić.

God of War Ragnarok - Sony kusi graczy

Bezprzewodowy kontroler God of War Ragnarok DualSense to niebiesko-biała konstrukcja ozdobiona wizerunkami wilka i niedźwiedzia. Tym razem zrezygnowano z krzykliwych płomieni i kolorów. Dwukolorowy projekt jest tak subtelny, że całkiem możliwe, że nie wszyscy połapią się od razu, że jest związany z God of War.

 

God of War: Ragnarok i jego limitowana edycja gamepad będą dostępne 9 listopada. Zamówienia przedpremierowe na kontroler można składać od 27 września.