Ubisoft ogłosił, że także jego największe tytuły będą kosztować 70 dolarów. Pierwszą grą w nowej cenie będzie listopadowa premiera — Skull and Bones. Francuskie studio ogłosiło, że cena stanie się standardem dla jego dużych premier na PS5 i Xbox Series X/S. Co prawda nie wspomniano ani słowa o grach na PC, ale patrząc na poczynania konkurencji, chyba nie możemy mieć wątpliwości. Square Enix i Activision żądają 70 dolarów także za niektóre swoje gry na komputery PC.

W wywiadzie dla Axios dyrektor generalny Ubisoft Yves Guillemot powiedział, że niektóre gry Ubisoftu będą kosztować tyle samo, co u konkurencji.

Wielkie produkcje będą kosztować 70 dolarów – powiedział Yves Guillemot.

W 2020 roku 2K Sports ustanowiło precedens, ogłaszając, że NBA 2K21 będzie kosztować 70 USD za standardową edycję na konsolach. Kilka tygodni później Ubisoft potwierdził, że wszystkie jego gry w okresie świątecznym, w tym Watch Dogs: Legion i Assassin's Creed: Valhalla, zostaną wycenione na „tylko" 60 USD.

Ubisoft nigdy nie deklarował, że zamierza utrzymać tę cenę w dłuższej perspektywie, a ponieważ firmy takie jak Activision, Sony i Square Enix przyjęły jako punkt wejścia 70 USD, nie jest zaskoczeniem, że firma chętnie dołączyła do tego grona.

Ubisoft milczy jak do tej pory o grach na PC. Jednak wystarczy spojrzeć na działania konkurencji — Square Enix sprzedaje Final Fantasy 7 Remake Intergrade na PC za 70 dolarów, Forspoken będzie na tyle samo, gdy pojawi się w przyszłym roku, a Call of Duty: Modern Warfare II pojawi się w tej samej cenie na Steam w przyszłym miesiącu. Niestety, wydaje mi się, że czasy kiedy gry na PC były zdecydowanie tańsze niż ich odpowiedniki na konsole możemy już uznać za dawno minione.

Czy gry wideo mogą być jeszcze droższe?

Producenci próbują bronić swoich decyzji, wskazując, że poprzednie podwyżki cen w Stanach Zjednoczonych miały miejsce w latach 2005/2006, a więc konsumenci byli „gotowi" zapłacić więcej.