Nawet jeśli w końcu wakacje na Księżycu staną się tak samo realne jak wypad w ciepłe kraje, większość z nas nie będzie mogła sobie na nie pozwolić ze względu na koszty - tu właśnie kanadyjskie Moon World Resorts Inc. upatruje swojej szansy, prezentując projekt… sztucznego Księżyca. Pomysłodawcy przekonują, że wyceniona na 5 miliardów dolarów konstrukcja pozwoli odwiedzającym posmakować prawdziwie „księżycowych wrażeń" bez konieczności posiadania olbrzymiego majątku i lotu w kosmos… wystarczy taki do Dubaju.

Lot na ten Księżyc jest znacznie krótszy i przyjemniejszy

A przynajmniej na początku, bo założone przez Sandrę G. Matthews oraz Michaela R. Hendersona, Moon World Resorts Inc. planuje łącznie 4 takie budynki. Stanąć mają one w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Środkowym Wschodzie, ale jak łatwo się domyślić, to właśnie ten ostatni, a konkretniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jest rozważany w pierwszej kolejności.

Księżyc, bo taką właśnie nazwę będzie nosić konstrukcja, to według planów kula wiernie imitująca naszego naturalnego satelitę, która zostanie umieszczona na podeście w kształcie dysku i podniesiona na wysokość 224 metrów. Budynek ma powstać z betonu, stali, szkła, aluminium i włókna węglowego i będzie przy tym spełniać normy standardu zielonych budynków LEED, choć na szczegóły w tym zakresie musimy jeszcze poczekać.

Główną atrakcją tego ziemskiego Księżyca będzie symulacja powierzchni naszego naturalnego satelity, usytuowana w centrum kuli. Tu ponownie brakuje detali, ale z zapowiedzi prasowej dowiadujemy się, że chodzi o doświadczenie jak najbliższe prawdziwemu, więc można zakładać udział skafandrów kosmicznych itp.

Ba, pod pewnymi względami wyprawa na sztuczny Księżyc może być nawet lepsza niż ten prawdziwy, bo kiedy już goście zmęczą się eksploracją, będą mogli skorzystać z… hotelu, spa, kasyna, kina, klubu nocnego, innych atrakcji i wydarzeń kosmicznych, a najwięksi fani Srebrnego Globu będą mogli nawet zamieszkać w jednym z 300 luksusowych apartamentów.

Główna atrakcja Księżyca pozwoli doświadczyć chodzenia po powierzchni Księżyca podczas eksploracji ogromnej, działającej kolonii księżycowej (...) Księżyc utworzy "most", dostarczając niedrogie i całkowicie autentyczne doświadczenie turystyki kosmicznej, na które cierpliwie czekały miliony entuzjastów na całym świecie - czytamy w oświadczeniu prasowym.