The Sims 4 zadebiutowało we wrześniu 2014 roku. Gra odniosła ogromny sukces, a EA ogłosiła na początku 2019 roku, że wygenerowała już ponad 1 miliard dolarów dochodu. W raporcie finansowym z maja 2021 r. EA ujawniła, że The Sims 4 ma prawie 36 milionów graczy i szósty rok z rzędu zarabia więcej.

EA przewiduje, że wraz z przejściem do darmowego modelu rozgrywki, powita wielu nowych graczy. Firma zapewnia, że zespół pracujący nad grą nie ustanie w przygotowaniu nowych, intrygujących rozszerzeń i dodatków. Gracze już posiadający The Sims 4, otrzymają pakiet Desert Luxe jako darmowy prezent.

The Sims 4 za darmo!

Jak na razie nie ujawniono, jak długo potrwa rozwój i wsparcie darmowej wersji The Sims 4. Już dzisiaj wiadomo natomiast, że 18 października nie został wybrany przypadkowo, gdyż wtedy się szczyt EA Behind The Sims Summit.

Transmisja tego wydarzenia będzie pokazywana na YouTube i Twitchu. Wtedy dowiemy się z pewnością dużo więcej na temat planów związanych z rozwojem serii The Sims. Kto wie, może zostanie także ogłoszona kontynuacja?