Wygląda na to, że klipy pojawiające się w sieci od późnego wieczora w sobotę na GTAForums, forum dyskusyjnym poświęconym serii Grand Theft Auto są autentycznymi materiałami wykradzionymi z serwera producenta gry. Użytkownik o nazwie „teapotuberhacker" opublikował folder zawierający 90 klipów wideo, dodając, że może „wkrótce ujawnić więcej danych". Jeśli tak, to może to być dopiero początek znacznie większego wycieku.

Podczas gdy fani spędzili godziny od czasu wycieku, debatując nad autentycznością klipów, Jason Schreier z Bloomberg poinformował, że źródła w Rockstar potwierdziły wyciek.

To jeden z największych wycieków w historii gier wideo i koszmar Rockstar Games. – pisze Schreier

Biorąc pod uwagę jakość klipów, ich autentyczność jest bardzo prawdopodobna. 90 filmów przedstawia kilka aspektów gry kryminalnej w otwartym świecie, w tym napady z bronią w ręku. Chociaż efekty wizualne wciąż wyglądają na wczesne, niektóre filmy zawierają pełne aktorskie nagrania glosów. Ujawniają również dwójkę bohaterów, co zgadzałoby się z doniesieniami Bloomberga z lipca, z których wynikało, że w grze po raz pierwszy pojawi się kobieta.

Haker wykradł mnóstwo materiałów z GTA VI

Kolejnym dowodem autentyczności może być fakt, że na klipach pojawiają się narzędzia do kodowania i debugowania.

Podczas gdy źródła Schreiera wskazują, że filmy są prawdziwe, sam Rockstar wciąż nie wydał oficjalnego oświadczenia, a filmy nie zostały jeszcze usunięte z Internetu.

Chociaż kontrolowane „wycieki" są czymś zupełnie normalnym, to taka skala jest naprawdę poważną sprawą. Jeśli przechwałki się potwierdzą, to może to być początek znacznie dłuższego bólu głowy dla Rockstar Games. Najbliższe dni będą testem słów hakera i przekonamy się, czy rzeczywiście ma coś więcej.

Warto przypomnieć, że podobne włamania już się zdarzały. Tylko w zeszłym roku hakerowi udało się ukraść Cyberpunk 2077 i kod źródłowy Wiedźmina 3 od polskiego dewelopera CD Projekt Red.