David Harbour z pewnością dał się najlepiej poznać jako szeryf Jim Hopper z serialu Stranger Things. Ta rola z pewnością zapracowała na jego wielką popularność i rozpoznawalność. Nic więc dziwnego, że udział w rozmaitych widowiskach stanął obecnie przed nim otworem. W tej chwili w produkcji są już dwa filmy z jego udziałem, a są to: Violent Night od Universal oraz zapowiedziany niedawno Thunderbolts od Marvela.

Do powyższych dołącza główna rola w najnowszym filmie Sony Pictures i PlayStation Productions. Będzie to filmowa adaptacja wieloletniego hitu z konsol PlayStation, gry samochodowej — Gran Turismo.

David Harbour ze "Stanger Things" wystąpi w filmowej adaptacji gier "Gran Turismo" od PlayStation

I tu powstaje pytanie, jak można nakręcić film bazujący na grze wyścigowej, w której nie ma żadnej fabuły. Okazuje się, że jego twórcy poradzili sobie w ten sposób, że stworzyli własną historię, nawiązującą do serii gier. Wymyślono nową postać zapalonego fana Gran Turismo, który mając na koncie wiele wygranych w turniejach dla graczy, otrzymuje szansę przesiadki do prawdziwego samochodu i uczestniczenia w prawdziwych wyścigach jako kierowca Nissana.

Poza Davidem Harbourem ciekawie zapowiada się także wybór reżysera, gdyż jest nim rozpoznawalny dzięki unikalnemu stylowi Neill Blomkamp. Ten filmowiec ma na swoim koncie Dystryktu 9, Chappie i Elizjum.

Scenariusz stworzyli Jason Haal i Zach Baylan. Za produkcję odpowiadają Asad Qizilbash, Carer Swan, Doug Belgrad i Dana Brunetti. Do zespołu produkcyjnego dołączył również Kazonori Yamauchi, którego doskonale znają wielbiciele gry Gran Turismo, gdyż jest jej współtwórcą.

Pierwsza gra Gran Turismo zadebiutowała w 1997 roku w Japonii. Za jej produkcję odpowiada studio Polyphony. Ich dzieło bardzo szybko stało się hitem i zdefiniowało rozwój gier samochodowych. GT odeszło od modelu zręcznościowego, stawiając na realizm grafiki, fizyki jazdy oraz odwzorowania poszczególnych modeli samochodów.

Do tej chwili powstało siedem regularnych części, a najnowsza z nich miała premierą w marcu 2022 roku. Do tej pory sprzedało się łącznie 100 mln kopii tych gier.

Film Gran Turismo zadebiutuje w kinach w wakacje 2023 roku. Dokładną datę premiery zaplanowano na 11 sierpnia.