W sieci zaczęły pojawiać się filmy od właścicieli iPhone'a 14 Pro, które prezentują dziwne zachowanie aparatu telefonu podczas korzystania z aplikacji innych firm. Jeden z youtuberów zamieścił na Twitterze krótki klip pokazujący zachowanie nowego iPhone'a w aplikacji Snapchat. Jak widać, obraz nie tylko wygląda jakby miał nałożony filtr pijanego użytkownika, co wynika z wibracji, ale gwałtowne ruchy słuchawki powodują brzęczenie/grzechotanie, co budzi spore obawy. 

 iPhone 14 Pro ma problem z aparatem. Droga wpadka?

Wygląda na to, że problem występuje tylko wtedy, gdy aparat jest używany z aplikacjami firm trzecich (z aplikacją aparatu od Apple nie dzieją się takie rzeczy), w tym również niezwykle popularnych, takich jak TikTok czy Instagram. Poniżej możecie zobaczyć kolejny film przedstawiający brzęczącą kamerę, tym razem właśnie w aplikacji TikTok.

 

Dobrą wiadomością dla właścicieli najnowszych i najdroższych telefonów Apple jest to, że prawie na pewno jest to problem z oprogramowaniem, a nie z samym sprzętem (choć pojawiają się głosy, że usterka może uszkodzić aparat!), co oznacza, że ??powinno udać się go w miarę szybko rozwiązać za pomocą aktualizacji aplikacji, które powodują drżenie aparatu.

Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem tego zjawiska wydaje się teoria, że aplikacje nie były gotowe na najnowszą optyczną stabilizację obrazu Apple. Główny aparat (48 MP) iPhone'a 14 Pro wykorzystuje drugą generację Sensor Shift OIS giganta z Cupertino, która fizycznie przesuwa czujnik, aby przeciwdziałać efektowi poruszenia aparatu.

Co ciekawe jednak, problem nie występuje we wszystkich telefonach iPhone 14 Pro, co potwierdzają użytkownicy, którzy nie odnotowali tego zjawiska. Nie wiemy, ilu urządzeń dotyczy ta sytuacja, ale miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie naprawiona.

Przypominamy, że cena iPhone'a 14 Pro zaczyna się od 6499 zł za najbardziej podstawowy wariant, a kończy na 10499 zł na model iPhone 14 Pro Max z 1 TB danych na dane. Przy takich kwotach można wymagać, by wszystko działało na tip-top.