CD Projekt Red może mówić o wielkim szczęściu. Po wszystkich wybojach, jakie napotkała na swojej drodze ich sztandarowa produkcja, Cyberpunk 2077 cieszy się odrodzeniem popularności na Steam. Z prawie 80 000 równocześnie ogrywających ten tytuł na Steam można mówić o sukcesie. Chociaż daleko do ponad miliona osób, które grały w tę grę na PC po jej premierze, jest to o wiele większe zainteresowanie, niż to, co obserwowano od ponad roku.

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć przyczynę tej zmiany. 13 września miała miejsce premiera bardzo udanego Cyberpunk: Edgerunners. Ta produkcja Netflix spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem widzów i mediów, zdobywając pochwały za fabułę, budowanie świata i animację. Serial ma jeden z najwyższych wyników oglądalności dla produkcji Netflixa. A po obejrzeniu Edgerunners wiele osób daje Cyberpunkowi 2077 drugą szansę lub ogrywa go po raz pierwszy.

"Cyberpunk 2077" ponownie hitem na Steam

Ciekawe, czy Cyberpunk 2077 zdoła długo podtrzymać zainteresowanie graczy. Nie ma wątpliwości, że obecnie zarówno na komputerach PC i konsolach obecnej generacji to już zupełnie inna gra niż w 2020 roku. Ostatnie aktualizacje Cyberpunk 2077 w wersji 1.5 i 1.6 usunęły wiele najbardziej irytujących błędów i usunęły problemy ze stabilnością, które nękały grę w momencie premiery.

CD Projekt Red wydał również niedawno oficjalne narzędzia do modowania i ogłosił, że Phantom Liberty, pierwsze duże rozszerzenie gry, pojawi się w 2023 roku.

Bardzo podobna sytuacja miała miejsce po debiucie serialowego Wiedźmina. W 2019 roku Wiedźmin 3: Dziki Gon, dzięki popularności swojego odpowiednika na Netflix, cieszył się przez chwilę większą popularnością niż po premierze w 2015 roku.