Można powiedzieć, że serial dopiero się rozkręca, a widzowie obeznani z książkami z pewnością doskonale wiedzą, że wszystko, co w nich najlepsze dopiero przed nami.

Przed nami szósty odcinek Rodu smoka i pierwszy, który zafunduje nam spory skok w czasie. W związku z tym przygotujcie się na wiele zmian, zarówno klimatu, jak i w obsadzie.

Król Viserys Targaryen gaśnie i jego dni są policzone. Za to jego brat, Daemon Targaryen, mimo że posunął się w latach, nie odpuszcza intryg i walki o władzę. Nadal knuje i kombinuje jak zagarnąć dla siebie jak najwięcej władzy. Alicent i Rhaenyra są teraz kobietami w kwiecie wieku i doczekały się już potomstwa. Do królestwa Targaryenów przybyły nowe smoki.

Zmiana pokoleń wymusiła także zmiany w obsadzie. W Alicent, którą do tej pory grała Emily Carey, teraz wcieli się Olivia Cook. Z kolei księżniczkę Rhaenyrę zagra teraz Emma D'Arcy i zastąpi w tej roli Milly Alcock. To oczywiście nie wszystkie nowe twarze, jakie zawitają na ekran. Z ważniejszych postaci poznamy Aegona II, którego zagra Tom Glynn-Carney, a poza nim także wiele innych młodych twarzy.

Jedno co pozostało niezmienne, to pora emisji nowych odcinków. Wciąż będą to poniedziałkowe noce, a premiera przełomowego, szóstego odcinka nastąpi 26 września 2022 roku.