Tym bardziej można żałować, że firma w zeszłym roku zrezygnowała z tworzenia telefonów, szczególnie widząc projekty pokroju Rollable, który mógł zakasować składane modele pokroju Samsunga Z Fold. Południowokoreańskiemu kanałowi YouTube udało się zdobyć rozwijany smartfon LG Rollable, który oficjalnie nigdy nie ujrzał światła dziennego, choć wiemy, że był praktycznie gotowy do premiery.

Czemu to nie wyszło? LG Rollable był naprawdę imponującym smartfonem

LG ujawniło, że zamyka swój dział mobilny w kwietniu 2021 roku - zapowiedź ta nie była żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że przez sześć lat ten był pod kreską, generując w sumie około 4,5 miliarda dolarów strat, a jego udziały w rynku smartfonów spadły do zaledwie 2%. Ta decyzja oznaczała jednak, że telefon z rozwijanym ekranem, który LG zwiastowało już we wrześniu 2020 roku i zaprezentowało na zeszłorocznych targach CES, został skasowany.

Z różnych doniesień wynika, że LG sprzedało część już wyprodukowanych modeli swoim pracownikom i prawdopodobnie w ten sposób koreański youtuber ?"-?? (BullsLab) zdobył jedną sztukę do recenzji. Telefon nazywa się po prostu „Rollable". Funkcja rozsuwania ekranu jest aktywowana przez przesunięcie od lewej do prawej na ekranie trzema palcami (lub dotknięcie stosowanej ikony), co powoduje, że wyświetlacz POLED powoli powiększa swoją przekątną z 6,8 cala do 7,4 cala. Gdy się rozsuwa, aplikacje, a nawet animowane tło, zmieniają się, aby dopasować się do nowego współczynnika ekranu - cały proces wygląda naprawdę imponująco.

Podobnie jak w przypadku serii Galaxy Z Fold, interfejs wielu aplikacji dopasowuje się do różnych rozmiarów ekranu, ale jedną z przewag urządzenia LG nad Z Fold jest to, że nie ma środkowego zagięcia, chociaż recenzent zauważa, że ??na ekranie widoczne są pod światłem pewne niedoskonałości. Silniczek Rollable wydaje się bardzo mocny. Recenzent pokazuje, że jest w stanie przepchnąć około 2 kg książek. Dodatkowo, ponieważ ekran zawija się wokół tylnej części telefonu, tylny panel może pełnić funkcję dodatkowego wyświetlacza. Podobnie jak Z Fold 4, pozwala to na użycie bardziej zaawansowanych głównych aparatów do selfie.

 

Rollable miał oferować specyfikację godną flagowca z 2021, w tym procesor Snapdragon 888, do 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Tylny aparat składał się zaś z 64 MP jednostki głównej i 12 MP szerokokątnej, a pod maską kryła się bateria o pojemności 4500 mAh. Być może Oppo, które w zeszłym roku pokazało prototyp podobnego urządzenia, zdecyduje się wprowadzić swój telefon na rynek.