Film będzie nosił tytuł Helios i przeniesie widzów do wydarzeń rozgrywających się w kosmosie w roku 2030. Stacja, nad którą pracują wspólnie Blue Origin i Sierra Space będzie pełniła w tym widowisku rolę międzynarodowej stacji kosmicznej.

Już od dawna wielu twórców kina science fiction przykłada ogromną wagę do realizmu. I nie chodzi tu tylko o warstwę wizualną, ale także o naukowe aspekty. Jako przykłady można podać choćby hiperrealistyczną czarną dziurę w Interstellar czy też zatwierdzoną przez NASA wiedzę o Marsie.

Stacja kosmiczna Orbital Reef zagra w filmie

Studio filmowe Centerboro Productions również chce iść tą drogą i dlatego wykorzystało niezbudowaną stację kosmiczną Orbital Reef firmy Blue Origin i Sierra Space jako centralny element swojego nowego filmu.

Jeśli chodzi o fabułę Heliosa, to wiadomo tylko tyle, że będzie ona dość typowym schematem kosmicznej katastrofy. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna spada bez kontroli na Ziemię i wiadomo, że kolizja z naszą planetą zakończy się katastrofą. W tym momencie na arenę wkracza dwóch bohaterów — astronom i były astronauta NASA Jess Denver i pułkownik sił powietrznych Sam Adler. Wspólnymi siłami muszą ocalić ludzkość.

Zdecydowaliśmy, że chcemy zrobić film, który będzie autentyczny pod względem technologii i zademonstruje prawdziwe rozwiązania dostępne dla ludzkości w takich kryzysowych sytuacjach. – powiedział producent filmu, John Lewis.

Co ciekawe, Lewis jest także wiceprezesem Space 11 Corp, firmy z branży lotniczej i kosmicznej, a więc można podejrzewać, że wie, co mówi.

Orbital Reef jest opisywane jako „park biznesowy o mieszanym przeznaczeniu", obsługujący branże od badań naukowych po turystykę kosmiczną. Akcja filmu ma się rozgrywać w 2030 roku, a więc trzy lata później niż plan zapewnienia pełnej operacyjności Orbital Reef. Podczas gdy stacja wciąż jest daleko od początku budowy na niskiej orbicie okołoziemskiej, zdjęcia do Heliosa mają ruszyć w 2023 roku.

Ponieważ misja Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dobiega końca, NASA pragnie znaleźć jej następcę. Orbital Reef niedawno przeszła systemowy przegląd, co oznacza, że Sierra Space i Blue Origin mogą dalej rozwijać architekturę i projekt stacji.