To, że NASA i Hideo Kojima połączyli siły w nowym projekcie, nie jest niczym nadzwyczajnym. W końcu maskotką Kojima Productions jest postać o imieniu Ludens, która nosi skafander kosmiczny i ma być astronautą eksplorującym cyfrową przestrzeń.

Niezwykłe jest natomiast to, że wspólnym dziełem będzie zegarek. I nie będzie to smartwatch — ale prawdziwy, mechaniczny zegarek na rękę o nazwie Space Ludens, którego inspiracją jest właśnie postać Ludensa.

Zegarek został zaprojektowany i będzie sprzedawany przez kreatywne studio i zegarmistrza Anicorn, który ma już na koncie wcześniejszą współpracę z NASA przy innych zegarkach i gadżetach. Projekt opiera się on na wizualnym stylu skafandra kosmicznego Ludensa, z jego szaro-srebrną kolorystyką oraz złotymi śrubami i akcentami. Logo NASA zdobi tarczę zegarka wraz z napisem „Extra-Vehicular Creative Activity Suit". Poniżej znajduje się logo Kojima Productions, które umiejscowiono na przezroczystej obudowie zegarka.

Chociaż zegarek najprawdopodobniej nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi ludziom do głowy, gdy słyszą, że Kojima połączył siły z NASA, to wygląda on naprawdę świetnie i może spodobać się fanom obu stron.

Zegarek Space Ludens pojawi się w sprzedaży 27 września. Będzie dostępny w bardzo limitowanej ilości, gdyż do kupienia będzie tylko 600. Anicorn nie ujawnił jeszcze, ile będzie kosztować, ale jego poprzednie zegarki NASA kosztowały ponad 1000 dolarów, a więc można oczekiwać, że podobnie będzie i w tym wypadku.