Zestaw Razor Crest jest najnowszym produktem czerpiącym z uniwersum Gwiezdnych Wojen i bazującym na niezwykle popularnym serialu Mandalorian, produkcji Disney+. Jest to 72-centymetrowa wersja Razor Crest.

I chociaż istniała już 1000-częściowa wersja statku Din Djarina, to Lego postanowiło najwyraźniej podbić stawkę i przygotować zestaw, którego poskładanie zajmie wam dużo więcej czasu, gdyż składa się na niego 6187 klocków.

Zestaw, który jest częścią serii Star Wars Ultimate Collector, zawiera wyjmowane silniki, kokpit, kapsułę ratunkową i komorę do zamrażania w karbonicie, która jest w sam raz dla minifigurki. Skoro już o nich mowa, to w zestawie znajdują się minifigurki Grogu, Mandalorianina, Mythrola i Kuiila. Figurki można też wyeksponować na stojaku z tabliczką informacyjną.

Lego zaprezentowało nowy, wielki zestaw klocków Razor CrestLego zaprezentowało nowy, wielki zestaw klocków Razor Crest Fot. Lego

Lego zaprezentowało nowy, wielki zestaw klocków Razor CrestLego zaprezentowało nowy, wielki zestaw klocków Razor Crest Fot. Lego

Gratka dla fanów serialu Mandalorian i Lego

Model o szerokości 50 cm i wysokości 24 cm wyceniono na 600 dolarów. Członkowie programu Lego VIP będą mogli zakupić nowy zestaw już 3 października, podczas gdy pozostali będą musieli poczekać kilka dni dłużej, gdyż premierę sklepową zestawu Razor Crest zaplanowano na 7 października. Od tej daty będzie on dostępny na stronie internetowej i w sklepach Lego.

Premiera zestawu może pomóc fanom The Mandalorian przeczekać trudne chwile do powrotu serialu na ekrany. Trzeci sezon ma trafić do Disney+ w lutym 2023 roku.