Amazon zaprezentował właśnie nową serię telewizorów z matrycą typu QLED noszących nazwę Omni. W ofercie znalazły się dwie wersje, zapewniające pełną obsługą HDR i Dolby Vision, a także wsparcie dla asystenta głosowego Alexa.

Amazon postanowił wprowadzić na rynek dwie wersje swojego nowego produktu. Telewizor Omni będzie można nabyć w wersji z ekranem o przekątnej 65 lub 75 cali. Poza wielkością matrycy kończą się różnice, ponieważ oba zaoferują obraz w rozdzielczości 4K, obsługę HDR (z HDR10 Plus Adaptive na czele), a także Dolby Vision IQ.

Wprowadzenie matrycy QLED ma też wpływ na większą jasność wyświetlacza, a to za sprawą aż 96 stref podświetlenia. Dodatkową zaletą jest adaptowanie się obrazu do jasności światła w danym pomieszczeniu.

Amazon produkuje telewizory z matrycą OLED

Amazon postanowił pójść za modnym ostatnio trendem, żeby wtapiać telewizor w pomieszczenia, zamiast straszyć domowników i gości czarnym ekranem. Stąd też funkcja Ambient Experience — pozwalająca na wyświetlanie dowolnych obrazów, podczas gdy telewizor nie jest aktywny w swoim podstawowym przeznaczeniu. Dzięki temu odbiornik telewizyjny staje się wielką ramą na zdjęcia lub reprodukcje obrazów. W tej chwili ten obszar najlepiej rozwija konkurencyjny Samsung.

Ponieważ mówimy o urządzeniu, za którego produkcję odpowiada Amazon, to nie mogło w nim zabraknąć obsługi asystenta głosowego Alexa. Wydawanie komend ułatwią aż dwa wbudowane mikrofony.

Telewizory trafią do sprzedaży już dosłownie za chwilę. Ich premierę zapowiedziano na 27 października, a mniejszą wersję, czyli 65-calowy model telewizora Omni wyceniono na 799 dolarów.