Nowy model zapewnia moc zwiększoną do 666 KM, 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 850 Nm momentu obrotowego, przyspieszenie 0-100 km/h w 3,5 sekundy oraz prędkość maksymalną równą 305 km/h.

Urus S został stworzony dla osób poszukujących maksymalnych emocji sportowych. Jako godny następca bestsellerowego Urusa, model zapewnia połączenie jeszcze większej mocy z luksusową wszechstronnością.

Luksus i wszechstronna wydajność nowego Urus S

Silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy do 666 KM odpowiada silnikowi Urusa S Performante, zapewniając lepszy stosunek masy do mocy wynoszący 3,3 kg/KM. Urus S przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i od 0-200 km/h w 12,5 sekundy. Droga hamowania od 100 km/h do wynosi 33,7 metrów. Silnik nowego Urusa z podwójnym turbodoładowaniem zapewnia maksymalny moment obrotowy 850 Nm już przy 2300 obr./min. do maksymalnie 6000 obr./min. Zmieniony układ wydechowy przypomina, że Super SUV to prawdziwe Lamborghini.

Dzięki podwoziu z adaptacyjnym zawieszeniem pneumatycznym, samochód daje supersportową przyjemność z jazdy, ale jednocześnie zapewnia płynne prowadzenie na nawierzchniach drogowych w trybach jazdy STRADA, SPORT, CORSA i EGO. Dzięki tej samej kalibracji układu napędowego, jak w Urusie Performante oraz precyzyjnie dostrojonym ustawieniom podwozia, Urus S zapewnia optymalną responsywność i osiągi, a także niezwykły komfort z codziennej jazdy.

W nowym modelu wprowadzono także ulepszenia stylistyczne, podkreślające zarówno sportową, jak i luksusową osobowość samochodu. Bogate spektrum opcji kolorystycznych, wykończenia i pakietów daje ogromną możliwość personalizacji samochodu.

Lamborghini Urus S - następca luksusowego SUV-aLamborghini Urus S - następca luksusowego SUV-a Fot. Lamborghini

Lamborghini Urus S - następca luksusowego SUV-aLamborghini Urus S - następca luksusowego SUV-a Fot. Lamborghini


Wnętrze Urusa S zostało zaprezentowane w zupełnie nowych opcjach kolorystycznych, zapewniających jeszcze bardziej stylowe i dyskretne wykorzystanie skórzanej tapicerki, która podkreśla wyrafinowany charakter samochodu.

Ceny modelu Urus S w Unii Europejskiej zaczynają się od nieco ponad 195 tys. euro.