Można podejrzewać, że rezygnacja nastąpiła wraz z większym zaangażowaniem Cavilla w powrót do roli Supermana. Wielka szkoda, że nie zdecydował się pozostać w obu wcieleniach, ale cóż, pozostaje nam czekać na premierę trzeciego sezonu i następnego, w którym zobaczymy jego następcę.

Henry Cavill zamieścił w mediach społecznościowych obszerne oświadczenie:

Moja podróż jako Geralta z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, i niestety, odłożę swój medalion i miecze na sezon 4. Zamiast mnie fantastyczny Liam Hemsworth przejmie rolę Białego Wilka. Przekazuję pałeczkę z wielkim szacunkiem dla czasu spędzonego na ucieleśnieniu Geralta i wielką ciekawością jak Liam poprowadzi tę postać i jak zagra tego najbardziej fascynującego i pełnego niuansów mężczyznę. Liam, ta postać jest niezwykła, zanurz się w niej i zobacz, co będziesz mógł odkryć.

Prawdę powiedziawszy, Hemsworth jest zaskakującym wyborem i przejęcia przez niego roli Geralta nikt się nie spodziewał. Jak się okazuje, aktor od dawna jest fanem Wiedźmina i przyjął rolę z wielkim entuzjazmem.

Jako fan Wiedźmina nie mogę się doczekać możliwości zagrania w Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że wręcza mi lejce i pozwala mi wziąć ostrza Białego Wilka na kolejny rozdział jego przygody. Henry, od lat jestem twoim fanem i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Z pewnością nie będzie mi łatwo cię zastąpić, ale jestem naprawdę podekscytowany, że wkroczę do świata Wiedźmina.