Na początku roku Tesla potwierdziła doniesienia, że rozruch seryjnej produkcji Cybertrucka został przesunięty na 023 rok. Jako powód podano serię problemów, a wśród nich niedobór chipów, który szczególnie mocno dał się we znaki branży motoryzacyjnej.

W zeszłym miesiącu Tesla poinformowała, że przygotowuje swoją fabrykę w Austin w Teksasie do rozpoczęcia produkcji półciężarówek Cybertruck w połowie 2023 roku.

Cybertruck jest na ostatnim okrążeniu. – powiedział wtedy Musk.

Reuters, powołując się na dwie osoby znające plany, twierdzi, że masowa produkcja rozpocznie się dopiero pod koniec 2023 roku. Tesla ma nadzieję, że początkowa produkcja w połowie przyszłego roku wystarczy, aby uspokoić zniecierpliwionych kupujących, którzy złożyli zamówienia i wnieśli opłatę rezerwacyjną dwa lata temu, choć nie jest jasne, kiedy dokładnie mogą otrzymać swoje pojazdy. I to świadczy też o tym, że Tesla nie osiągnie zakładanego planu dla tego samochodu, który jest uważany za kluczowy obszar wzrostu dla firmy.

Cybertruck opóźniony o kolejny rok

W kwietniu Cybertruck pojawił się na scenie podczas imprezy inauguracyjnej w Texas Gigafactory, ujawniając niewielką zmianę w oryginalnym projekcie: ciężarówka nie miała już klamek, które zostały zastąpione czujnikami, wykrywającymi obecność właściciela i automatycznie otwierającymi drzwi.

Nadal nie wiadomo dokładnie, jak będzie wyglądać ostateczna wersja produkcyjna Cybertrucka ani ile będzie kosztować. Tesla podawała w 2019 r., że jej celem jest około 40 tys. dol., ale od tego czasu ceny pojazdów wzrosły, a Tesla kilkakrotnie podnosił ceny całego asortymentu, więc można oczekiwać, że Cybertruck znacznie przekroczy pierwotnie zakładaną cenę.