Gogle VR drugiej generacji otrzymały w końcu potwierdzoną i ostateczną datę premiery. Nowy sprzęt Sony, dedykowany PlayStation 5 pojawi się w sklepach 22 lutego 2023 roku. Niestety cena PlayStation VR2 jest oszałamiająca. Wyceniono je na 550 dolarów, a więc będą droższe niż sama konsola PlayStation 5. To więcej niż się można się było spodziewać i oczekiwać po pierwotnych zapowiedziach.

Parametry techniczne gogli VR są znane stosunkowo dawno. Będą miały wbudowany wyświetlacz OLED 4K HDR 4000 x 2040, zapewniający pole widzenia 110 stopni. Obsługują również częstotliwość odświeżania do 120 Hz, zapewniając płynną rozgrywkę. Z przodu zestawu słuchawkowego wbudowane są cztery kamery, śledzące ruchy gracza. Jest też sprzężenie zwrotne zestawu słuchawkowego i dźwięk 3D. PS VR2 został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu komfortu dzięki dołączonemu pokrętłu regulacji otworu wentylacyjnego i obiektywu, a także (nieco) smuklejszej i lżejszej konstrukcji.

PlayStation VR2 w sklepach w lutym

Sony twierdzi, że w początkowej fazie kupujący w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii, Holandii i Luksemburgu będą mogli zamawiać w przedsprzedaży PlayStation VR2 tylko za pośrednictwem sklepu internetowego PlayStation. Pre-order rusza już 15 listopada, a więc wszyscy, których nie zraziła ogromna cena, mogą już rezerwować swoje zestawy.

Oto jak będzie wyglądał standardowy pakiet:

I na koniec przykra niespodzianka. Stacja ładująca, której obecności z pewnością spodziewaliście się w zestawie startowym – zwłaszcza przy takiej cenie – będzie do kupienia oddzielnie. Ma kosztować 50 dolarów, a więc też nie mało.

Podstawowy pakiet będzie zawierał: gogle PS VR2, kontrolery PS VR2 Sense i słuchawki stereo. Droższy pakiet PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain zawiera również kod na grę Horizon Call of the Mountain, a także wszystkie elementy ze standardowego zestawu.