Wygląda na to, że aplikację Street View można już spokojnie dodać do rozrastającego się cmentarzyska produktów Google. Już podczas publikacji poprzedniej aktualizacji, można było znaleźć informację, że aplikacja zostanie zamknięta.

Jednak teraz gigant technologiczny ogłosił oficjalnie, że aplikacja Street View zostanie wycofana, a jej wsparcie zakończy się 21 marca 2023 roku.

Rzeczniczka prasowa firmy Madison Gouveia potwierdziła w rozmowie z The Verge, że Street View zostanie wycofana przez Google ze sklepów z aplikacjami w nadchodzących tygodniach.

Aplikacja Street View pojawiła się w 2015 roku. Była dostępna zarówno na Androida, jak i iOS i umożliwia przesyłanie własnych zdjęć sferycznych z telefonu lub z odpowiednich aparatów.

W zeszłym roku firma wprowadziła również Photo Paths, która pozwala przesłać serię zdjęć 2D dla dróg i lokalizacji, które do tej pory nie zostały udokumentowane przez samochód Street View w przeszłości.

Google kasuje dedykowaną aplikację Street View

Street View nadal będzie kluczową funkcją Google Map, więc użytkownicy wciąż mogą wirtualnie odkrywać wszystkie miejsca, które zostały odwiedzone przez pojazdy Google i uwiecznione na fotografiach. Można także dodawać zdjęcia sferyczne w Mapach i publikować filmy 360° za pomocą Street View Studio.