Nie ma wątpliwości, że na popularność Marcina Dorocińskiego bardzo silny wpływ miała doskonała rola w serialu Gambit Królowej. Od tamtej pory widać bardzo duże zainteresowanie polskim aktorem wśród twórców zagranicznych filmów.

Marcin Dorociński zagra w Mission Impossible

W czerwcu reżyser Mission Impossible ustawił jako zdjęcie w tle na swoim profilu na Twitterze fotografię trzech aktorów, jednym z nich był Marcin Dorociński. To właśnie wtedy rozpoczęła się żywa dyskusja, czy to oznacza, że pojawi się on w filmach akcji, w których główną rolę gra Tom Cruise.

Najwyraźniej nadszedł czas, kiedy Dorociński mógł oficjalnie potwierdzić swój udział w Mission Impossible i zamieścił na Instagramie następujący wpis:

Pozdrawiam Was serdecznie z Londynu. Nadszedł dzień, w którym (dzięki uprzejmości producentów filmu Mission Impossible) - po miesiącach spekulacji, mogę z radością i niemałym wzruszeniem potwierdzić swój udział w tej legendarnej serii.

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, ale polski aktor zagra w obu najnowszych częściach Mission Impossible, które trafią do kin 12 lipca 2023 roku oraz 26 czerwca 2024 roku.

 

Przy okazji musiał pojawić się oczywiście temat pieniędzy. Są rozmaite plotki, ale wiadomo, że Dorociński zaliczył 10 dni zdjęciowych i może za to dostać gażę w wysokości 150 tys. dol.