Netflix dał zielone światło dla produkcji drugiego sezonu serialu The Sandman na podstawie komiksu Neila Gaimana. Sprawa była dość niejasna, a atmosferę niepewności podsycały rozmaite, często sprzeczne informacje.

Informacja na temat drugiego sezonu pojawiła się dzięki wyciekowi przez oficjalny profil DC Comics na Twitterze. Usunięty tweet brzmiał: „Marzenie trwa. The Sandman powróci z nowymi odcinkami opartymi na wielu tomach powieści graficznej Neila Gaimana, aby odkryć jeszcze więcej historii o Bezkresie".

The Sandman - powstanie drugi sezon

Sandman, który wystartował na początku sierpnia, był oglądany przez 69,5 mln godzin w pierwszym tygodniu, podwajając ten czas w drugim do 127,5 mln i przyciągając przed telewizory 77,2 mln w trzecim tygodniu i 53,8 mln w czwartym.

Dziesięcioodcinkowa seria, oparta na serii komiksów DC Gaimana, ukazuje przygody Morfeusza (Tom Sturridge), władcę snów, który dał się schwytać ludziom w okultystycznym rytuale w 1916 roku. Jego materialne uosobienie ucieka ze szklanej kopuły, w której więziony był przez lata i postanawia przywrócić porządek w swoim królestwie snów.

W sierpniu ukazał się dodatkowy odcinek-niespodzianka, w którym znalazły się ulubione historie z powieści graficznych Neila Gaimana, „Sen tysiąca kotów" i „Calliope", w których gościnnie wystąpili Sandra Oh, James McAvoy, David Tennant i Michael Sheen.

Inne gwiazdy serialu to Boyd Holbrook (Corinthian), Vivienne Acheampong (Lucienne), Patton Oswalt (Matthew the Raven), David Thewlis (John Dee), Gwendoline Christie (Lucifer Morningstar), Jenna Coleman (Johanna Constantine) i Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć.