Nowa platforma streamingowa mająca się pojawić na polskim rynku to SkyShowtime i w zasadzie jest odpowiednikiem Paramount+ przygotowanym dla europejskich widzów. Jej wejście do Polski zapowiedziano na niedawnym wydarzeniu w Amsterdamie.

Monty Sarhan, dyrektor generalny SkyShowtime, ujawnił, że w grudniu 2022 roku planowane jest rozszerzenie usługi na wybranych terenach Europy Środkowej i Wschodniej. Serwis zostanie uruchomiony w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Kosowie, Czarnogórze, Serbii i Słowenii 14 grudnia.

Następnie rozszerzy się na Polskę, Albanię, Czechy, Węgry, Macedonię Północną, Rumunię i Słowację w lutym 2023 roku. Niestety nie usłyszeliśmy konkretnej daty premiery.

Co będzie można oglądać na SkyShowtime?

Posiadacze abonamentu SkyShowtime otrzymają dostęp do wielu premier filmowych, nowych seriali, produkcji dla dzieci i filmów familijnych. Jednak głównym atutem jest ogromna biblioteka tytułów z Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME, Sky Studios i Peacock. Dlatego w stronę nowego serwisu uważnie powinni zerkać fani Star Treka, Halo, SpongeBoba i wielu innych marek.

SkyShowtime obiecuje również dostęp do lokalnych programów oryginalnych, produkcji specjalnych oraz filmów dokumentalnych.

Ceny abonamentów poznamy w połowie grudnia.