Westworld Jonathana Nolana i Lisy Joy nie zdołał przetrwać chudych czasów, z których rozpaczliwie próbuje się wydostać Warner Bros. Uznany serial science-fiction HBO został anulowany po czwartym sezonie.

Westworld nie będzie kontynuowany

Nolan miał nadzieję zakończyć historię już niedługo i dokończyć opowieść w piątym sezonie. Niestety, nie będzie to możliwe, przynajmniej nie teraz w dobie kryzysu i poszukiwania oszczędności.

Zawsze planowaliśmy piąty i ostatni sezon. Mamy wielką nadzieję, że go zrobimy. Jonah i ja zawsze mieliśmy na myśli zakończenie, które mamy nadzieję osiągnąć. Jeszcze do tego nie doszliśmy, aby zamknąć wiele rzeczy, które widzieliśmy wcześniej, takich jak flashforward z Człowiekiem w czerni i tak dalej, więc mamy plan na sezon piąty, ale życie może zaplanować dla nas coś innego. - relacjonowała Joy, kiedy jeszcze trwały negocjacje z wytwórnią.

Czwarty sezon zakończył się mocną zagwozdką, którą można uznać za klasyczny punkt zwrotny. Jednak cokolwiek mieli w planach Nolan i Joy, teraz niestety tego nie zobaczymy. Może jeszcze kiedyś Westworld powróci.

Sezony Westworld 1-4 można oglądać w HBO i przesyłać strumieniowo w HBO Max.

Westworld to amerykański serial science fiction, wyprodukowany przez Kilter Films, Bad Robot Productions, Jerry Weintraub Productions oraz Warner Bros. Television, który jest luźną adaptacją filmu Świat Dzikiego Zachodu z 1973 roku, stworzonego przez Michaela Crichtona. Serial jest emitowany od 2 października 2016 przez HBO.