Prawdą jest, że cena abonamentu nie zmieniała się od momentu premiery platformy w maju 2020 roku. O tamtej pory abonament kosztuje 14,99 dol. Szefowie Warnera tłumaczą, że do czasu podwyżki upłyną trzy lata bez zmiany cen, a więc użytkownicy powinni zrozumieć i zaaprobować ten ruch.

Sprawę ceny abonamentu poruszył w swoim wystąpieniu prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslava, który stwierdził, że po przyjrzeniu się cenom subskrypcji HBO Max, uznał, że są nikła szansa, że utrzymają się one na obecnym poziomie przez kolejny rok.

Wzrost cen HBO Max będzie wynikiem fuzji platformy streamingowej HBO z Discovery+. Połączenie wszystkich usług przesyłania strumieniowego zapowiedziano jeszcze w sierpniu.

Abonament HBO Max podrożeje

Co w tym czasie u konkurencji? Disney+ także zapowiedział podwyżkę, którą ma zamiar wprowadzić jeszcze w grudniu. Dodatkowo wprowadzony zostanie abonament socjalny, czyli tani, ale z reklamami.

Podobny ruch już wykonał Netflix, wprowadzając subskrypcję z reklamami, ale za to z dużo niższą ceną. Ta platforma nie zapowiadała podwyżek, ale wprowadzała je już wcześniej, a więc może teraz nie ma odwagi próbować tego manewru ponownie, żeby nie zrazić widzów.

Warner Bros. Discovery także zamierza własny plan abonamentowy z reklamami, a start usługi, podobnie jak podwyżki planowany jest na przyszły rok.