Rosnąca liczba adaptacji gier wideo powstających pod skrzydłami Netflixa oraz ich pozytywny odbiór przez graczy skusiły Microsoft, żeby przygotować coś na bazie jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier jakie kiedykolwiek wydano na konsole Xbox oraz komputery PC.

Serwis streamingowy podjął współpracę z twórcą gier, studiem Coalition, której owocem ma być film i serial animowany bazujące na grach Gears of War. W tej chwili nie ma żadnych szczegółów dotyczących obsady, fabuły ani daty premiery, ale Netflix kusi widzów wizją ciekawej animowanej produkcji dla dorosłych, która może wyjść fabularnie poza wydarzenia znane z serii gier.

Wydaje się, że pomysł jest bardzo dobry. Studio Coalition od dłuższego czasu nie pokazało nowej gry, a więc produkcje Netflixa dają dużą szansę na powrót Gears of War w centrum uwagi. Jest to również odpowiedź Microsoftu na rosnące ambicje Sony dotyczące dużego ekranu i produkcje telewizyjne, które teraz obejmują planowany wobec Horizon i God of War, a także filmy takie jak Uncharted.

Powstanie film i serial animowany na podstawie Gears of War

Seria Gears of War wydaje się idealnym materiałem na scenariusz filmu i serialu. Wyraziści bohaterowie, dynamiczna akcja oraz konflikt z Szarańczą, próbującą wytępić ludzi.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak kolejna wielka franczyza Microsoftu poradzi sobie na ekranach. Warto przypomnieć, że adaptacja Halo, czyli kolejnego hitu gamingowego Microsoftu spotkała się z mieszanymi reakcjami fanów.