Carrie-Anne Moss znana w Polsce głównie za sprawą serii Matrix oraz Dafne Keen (Logan: Wolverine) spotkają się na planie zdjęciowym nowej produkcji związanej z Gwiezdnymi Wojnami. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Disney+ zamierza nadal eksploatować uniwersum stworzone przez George’a Lucasa na potrzeby filmów Gwiezdne Wojny. W ten sposób powstanie kolejny serial, noszący tytuł The Acolyte.

Lucasfilm ujawnił, że jego kolejna produkcja zawita - The Acolyte – zawita na Disney+ w przyszłym roku. Studio ujawniło pełną obsadę serialu, w którym główną rolę zagra Amandla Stenberg.

Carrie-Anne Moss i Dafne Keen zagrają w nowym serialu The Acolyte

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami w produkcji wystąpi Dafne Keen, którą widzowie mogą kojarzyć z Logan: Wolverine i Mrocznych materii. Z pewnością niespodzianką jest udział Carrie-Anne Moss, którą w ubiegłym roku mogliśmy ponownie zobaczyć w Matrixie Zmartwychwstaniu.

W obsadzie znaleźli się również: Lee Jung-jae (Squid Game), Manny Jacinto (Dziewięcioro nieznajomych), Jodie Turner-Smith (Queen & Slim), Rebecca Henderson (Kim jest Anna?), Charlie Barnett (Russian Doll) oraz Dean-Charles Chapman (1917).

The Acolyte to thriller, który pokaże widzom mroczne sekrety galaktyki i narodziny Ciemnej Strony mocy w ostatnich dniach ery Wysokiej Republiki. Przez cały serial będzie przewijał się wątek kryminalny, gdyż główni bohaterowie mają próbować rozwiązać zagadkową serię zbrodni. Jednak w trakcie dowiedzą się, że jeszcze nigdy nie mieli do czynienia z takimi mocami.

W tej chwili trwają zdjęcia na planie zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii.