W kwietniu Musk sprzedał akcje Tesli o wartości 8,4 miliarda dolarów, aby zebrać fundusze na przejęcie Twittera. Miliarder powiedział wtedy, że nie planuje już sprzedawać, ale zmieniło się to w sierpniu, kiedy Musk kolejne 7,92 miliona akcji o wartości około 6,9 miliarda dolarów.

Druga transza akcji nastąpiła, gdy Musk był uwikłany w prawną bitwę z Twitterem po wycofaniu się z przejęcia. Powiedział wtedy, że gdyby Twitter wygrał sprawę i zmusił go do zakończenia przejęcia, a niektórzy partnerzy kapitałowi nie dopisali, ważne jest, aby uniknąć nagłej sprzedaży akcji Tesli. Wtedy również Musk zapewniał, że skończył sprzedawać.

Jednak mamy listopad i najbogatszy człowiek na świecie kolejny raz sięga po akcje, co oznacza, że w tym roku zebrał prawie 20 miliardów dolarów z ich sprzedaży i zmniejszył całkowitą liczbę posiadanych akcji Tesli do około 135 milionów.

Elon Musk znowu sprzedaje akcje Tesli

Cena akcji Tesli spadła z prawie 400 USD na początku 2022 r. do zaledwie 191 dolarów, co jest najniższą wartością w roku. Musk nie mógł również nie zauważyć, że jego całkowita wartość netto spadła o 90 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jednak wciąż pozostaje na szczycie listy najbogatszych Bloomberga z osobistym majątkiem w wysokości 179 miliardów dolarów.

Dlaczego więc Musk dokonał kolejnej sprzedaży po tym, jak zapewniał, że skończył sprzedawać? Pieniądze prawdopodobnie trafią do Twittera. Platforma czerpie większość swoich dochodów od reklamodawców, z których wielu odeszło od czasu przejęcia przez Muska w obawie, że jego wezwania do ograniczenia moderacji doprowadzą do tego, że strona stanie się jeszcze bardziej toksyczna.

Jak zauważył The Verge, Twitter musi płacić 1 miliard dolarów rocznie odsetek od pożyczek, które Musk zaciągnął na zakup firmy. Jednym ze sposobów zapewnienia na to środków może być właśnie sprzedaż akcji. Dlatego nie bądźmy zdziwieni, jeśli za kilka miesięcy sprzeda ich więcej.