Zwolnienia wpłyną na każdą organizację w firmie. Oprócz znacznego zmniejszenia liczebności zespołów firma tnie również wydatki uznaniowe i przedłuża zamrożenie zatrudnienia do pierwszego kwartału 2023 r.

Zuckerberg najwyraźniej podjął decyzję o znacznym zwiększeniu inwestycji Meta po wyjątkowo dużym wzroście przychodów w szczytowym momencie pandemii, ponieważ użytkownicy wydali więcej na e-commerce.

Wiele osób przewidywało, że będzie to trwałe przyspieszenie, które utrzyma się nawet po zakończeniu pandemii. – wyjaśnił.

Jego ryzyko nie opłaciło się jednak, a powrót handlu elektronicznego do trendów sprzed pandemii, a także spowolnienie gospodarcze doprowadziły do niższych, niż oczekiwano przychodów. W związku z tym Meta postanowiła skoncentrować się na swoich priorytetowych obszarach wzrostu, w tym na reklamach i platformach biznesowych oraz, oczywiście, na swojej długoterminowej wizji metawszechświata.

Zwalniani pracownicy wkrótce otrzymają wiadomość e-mail. W USA Meta przyzna pracownikom poszkodowanym odprawę w wysokości 16 tygodni ich podstawy plus dwa dodatkowe tygodnie za każdy rok pracy, bez limitu. Pokryje również koszty opieki zdrowotnej poszkodowanych pracowników i ich rodzin przez sześć miesięcy.

Meta zwalnia ponad 11 000 pracowników

Firma obiecuje pomóc im w znalezieniu nowej pracy, korzystając z usług zewnętrznego dostawcy, który zapewni im dostęp do niepublikowanych ofert pracy, a także wesprze pracowników na wizie dedykowanym zespołem specjalistów ds. imigracji. Wsparcie będzie podobne dla tych w innych krajach, z różnicami uwzględniającymi lokalne przepisy dotyczące zatrudnienia.