Netflix wypuścił nowy zwiastun Glass Onion: Film z serii Na noże, czyli kontynuacji świetne przyjętego Na noże z 2019 roku.

Obydwa filmy są ponownie pisane i reżyserowane przez Riana Johnsona, a główna rola ponownie należy do Daniela Craiga, który podobnie jak w Na noże wcieli się w postać detektywa Benoita Blanca. Zdjęcia rozpoczęły się 28 czerwca 2021 roku w Grecji.

Na noże był doskonale przyjętym przez krytykę i widzów filmem. W 2019 uplasował się wśród najlepszych produkcji roku, czego ukoronowaniem były nominacje do Oscarów.

Zobaczcie drugi zwiastun Glass Onion: Film z serii Na noże

Na pierwszą część wydano 40 mln dolarów, a zarobiła ona 300 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że do bitwy o prawa do produkcji dwóch nowych części stanęli najwięksi na rynku — Apple, Amazon i Netflix. Zwycięzcą okazał się ten ostatni.

W wyniku wygranej powstała kolejna odsłona przygód sprytnego detektywa i ma ona nosić tytuł Glass Onion.

Wiadomo, że kiedy do pracy zabiera się detektyw Benoit Blanc, to intryga będzie bardzo zawikłana, a jej rozwiązanie niezwykle zaskakujące. Tym razem wszystko rozgrywa się na prywatnej greckiej wyspie należącej do miliardera Milesa Brona. Ma on zwyczaj zapraszać tam co roku bardzo zróżnicowane grono swoich znajomych i przyjaciół. Wystarczy powiedzieć, że jest wśród nich dawny partner biznesowy Milesa, Andi Brand, obecna gubernatorka stanu Connecticut, Claire Debella, odnoszący sukcesy naukowiec Lionel Toussaint, projektantka mody i była modelka, Birdie Jay, oraz jej niezawodna asystentka Peg, a także influencer Duke Cody i jego dziewczyna Whiskey.

Oczywiście każda postać to odrębna historia, przeszłość oraz skrywane skrzętnie tajemnice. Dlatego rozwiązanie zagadki kryminalnej będzie niezwykle trudne. Jednak zmierzy się z nią Benoit Blanc, a to gwarantuje, że mimo wielu przeciwności, mylących tropów i wydawałoby się nierozwiązywalnych zagadek, dojdzie on w końcu do rozwiązania zagadki i wskazania mordercy.

Jak już wspomniano wcześniej, w obsadzie znajdą się Daniel Craig i Edward Norton, ale wśród ich filmowych partnerów nie zabraknie także innych gwiazd i znanych aktorów. Będą to: Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Jessica Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson i Dave Bautista.

Premiera Glass Onion: Film z serii Na noże odbędzie się 23 grudnia bieżącego roku na Netflixie. Wcześniej film będzie można obejrzeć w kinach.