Zoom zostanie wkrótce dodany do pojazdów Tesli, umożliwiającej kierowcom uczestniczenie w rozmowach wideo i audio bez korzystania z dodatkowych urządzeń czy akcesoriów.

Zoom pokazał przy okazji krótki materiał wideo, prezentujący jak aplikacja działa w Tesli Model Y. Aplikacja Zoom będzie korzystała z kamery kabinowej Tesli, która na co dzień służy do monitorowania zachowania i kondycji kierowcy. Już wcześniej ta funkcja budziła spore kontrowersje w związku z obawami dotyczącymi prywatności kierowcy. Teraz, jeśli Zoom zacznie z niej korzystać, mogą pojawić się dodatkowe obawy dotyczące uprawnień dostępu przyznawanych aplikacjom innych firm.

Zoom w samochodach Tesli

Integracja Zoom nie ma oficjalnej daty premiery, ale pojawi się „wkrótce we wszystkich nowych modelach Tesli". W ogłoszeniu brakowało również innych szczegółów, w tym tego, czy Zoom będzie działał tylko z Wi-Fi, czy właściciele Tesli, którzy obecnie płacą za dodatek Premium Connectivity (9,99 dolarów miesięcznie), mogą wykonywać połączenia przy użyciu własnego planu transmisji danych samochodu.

Film przedstawiający tę funkcję również nie pokazuje pojazdu w ruchu podczas połączenia, więc prawdopodobnie połączenia Zoom będą dostępne wyłącznie wtedy, kiedy pojazd zostanie zaparkowany.