Fanom z pewnością nie trzeba tego przypominać, ale dla porządku warto nadmienić, że już w przyszłym roku po piętnastu latach na ekrany kin powróci Indiana Jones. Piata część jego przygód będzie jednocześnie pożegnaniem z tą postacią ze strony Harrisona Forda. Aktor zapowiedział, że wcieli się w archeologa po raz ostatni. Podobno Indiana Jones 5 ma być wyjątkowy pod wieloma względami, a momentami nawet kontrowersyjny.

Teraz dowiadujemy się, że Disney szykuje już serial, który trafi do serwisu streamingowego. Obecnie trwają poważne rozmowy z potencjalnymi scenarzystami, którzy mieliby zająć się napisanej ciekawej, odcinkowej historii, przeznaczonej dla widzów telewizyjnych.

Jak to zawsze bywa, w tej fazie przygotowań jeszcze wszystko jest możliwe, włącznie z porzuceniem projektu. Dlatego, póki co nie ma co zagłębiać się w szczegóły. Wiadomo z pewnością, że w serialu nie zobaczymy Harrisona Forda w roli Indiany Jonesa.

Powstanie serial o Indianie Jonesie

Przy okazji trzeba przypomnieć, że jeśli dojdzie do realizacji, to będzie to drugi serial o Indianie. W 1992 roku na ekrany weszły Kroniki młodego Indiany Jonesa, które koncentrowały się na młodzieńczych wyczynach późniejszego archeologa. Zrealizowano trzy sezony tego serialu.