Pierwsza transmisja na żywo z Chrisem Rockiem w roli głównej zostanie nadana na początku 2023 roku i będzie dostępna na całym świecie.

Netflix wspomniał o swoich planach jeszcze w maju. Od tamtego czasu trwały przygotowania techniczne oraz z pewnością dopinanie kwestii prawnych, oraz zawieranie kontraktów z gwiazdami mającymi kolejno występować w widowiskach transmitowanych na żywo.

Netflix twierdzi, że w paśmie transmitowanym na żywo, skupi się na nieskryptowanych materiałach, takich jak stand-upy, pokazy konkursowe oraz różne przyszłe tworzone przez streamera programy.

Wprowadzenie nowego rodzaju kontentu nie jest zaskoczeniem, gdyż niektórzy z głównych rywali Netflixa już wcześniej poszli tą drogą. Disney+ transmitował na żywo nominacje do Oscara w lutym, a jesienią wyemituje na żywo odcinki Tańca z gwiazdami. Inni skupiają się głównie na sporcie. Na przykład Amazon Prime Video transmituje cotygodniowe mecze NFL, podczas gdy Apple TV+ ma Friday Night Baseball. Tego typu oferta jest wyjściem do nowego widza, niekoniecznie zainteresowanego wyłącznie filmami i serialami.

Stand-up Chrisa Rocka będzie pierwszą transmisją na żywo w serwisie Netflix

Netflix już wcześniej eksperymentował z interaktywnymi serialami, a także dość mocno zaangażował się w gry mobilne. Transmisje na żywo mogą pomóc w dalszej dywersyfikacji treści i zainteresować nowych abonentów.