Kevin Conroy, aktor podkładający głos, którego całe pokolenie widzów zna jako głos Batmana, zmarł w wieku 66 lat. Tę smutną informację potwierdziło DC.

Z głębokim smutkiem informujemy, że odszedł Kevin Conroy, kwintesencja głosu Batmana, drogi przyjaciel wielu z nas.

Conroy cieszył się udaną karierą aktorską na scenie i na ekranie, ale najbardziej znany jest z tego, że użyczył głosu Batmanowi, jednemu z najpopularniejszych i najbardziej urzekających superbohaterów wszech czasów.

Wszystko zaczęło się w 1992 roku od Batman: The Animated Series. Podkładał głos w Batman: The Brave and the Bold, Batman Beyond, Batman: Mask of the Phantasm i Batman: Arkham Asylum.

Nie żyje Kevin Conroy - aktor odpowiedzialny za kultowy głos Batmana

W 2022 roku Conroy miał spory wkład w powstanie antologii DC Comic’s Pride, opisując, w jaki sposób udało mu się wcielić w Batmana, jak do tego doszło i jak rozwijała się jego rola.

Kevin był perfekcją. Był jednym z moich ulubionych ludzi na świecie i kochałem go jak brata. Naprawdę troszczył się o otaczających go ludzi – jego przyzwoitość błyszczała we wszystkim, co robił. Za każdym razem, gdy go widziałem lub rozmawiałem z nim, mój nastrój momentalnie się poprawiał. – powiedział Mark Hamill, głos równie kultowego Jokera.