Senator Ed Markey z Massachusetts zganił Elona Muska w niedzielę po tym, jak miliarder zareagował złośliwie na prośbę prawodawcy o informacje na temat nowych zasad weryfikacji Twittera. Markey udostępnił niedawny list, który wysłał, krytykując nową subskrypcję firmy Twitter Blue.

W liście Markey prosi Muska między innymi o wyjaśnienie, w jaki sposób The Washington Post był w stanie utworzyć zweryfikowane konto, podszywając się pod niego. Musk ma czas do 25 listopada, aby odpowiedzieć na te i inne pytania na piśmie. Jednak jak to miewa w zwyczaju, wybrał internetową wojenkę, ale senator szybko ostudził osobiste wypady Muska.

W odpowiedzi na działanie senatora Musk nie szczędził mu złośliwych uwag. Zadrwił nawet ze zdjęcia polityka znajdującego się na profilu twitterowym, gdzie pokazuje się w maseczce.

Markey nie tylko nie przejął się próbą osobistego ataku, ale sparował ciosy miliardera, pisząc:

Jedna z waszych firm podlega dekretowi o zgodzie FTC. Regulator bezpieczeństwa samochodów NHTSA prowadzi śledztwo w sprawie zagrożenia ludzi, a ty spędzasz czas na walce online? Napraw swoje firmy albo zrobi to Kongres.

Twitter zawiesił weryfikację płatnego konta mniej niż dwa dni po uruchomieniu nowej subskrypcji Blue. Chociaż usługa była dostępna, trolle wykorzystywały ją do podszywania się pod celebrytów, polityków i marki, co doprowadziło do chaosu na platformie. Dla przykładu - jedno konto udające LeBrona Jamesa twierdziło, że gwiazda NBA zabiega o kontrakt z Los Angeles Lakers.

Chociaż nie ma pewności, że ostrzeżenie Markeya przełoży się na działania rządu, prawdopodobieństwo reakcji regulacyjnej wzrosło w niedzielę po tym, jak Demokraci uzyskali większość w Senacie. Markey jest również członkiem Podkomisji ds. Komunikacji i Mediów, panelu senackiego, który najprawdopodobniej zaleci podjęcie działań przeciwko Twitterowi.